top of page

Poznaj nasz zespół

Mgr Maria Ogonowska 

Po prostu kocham uczyć, wymyślać nowe i modyfikować tradycyjne gry i zabawy do potrzeb lekcji!

Każda lekcja to dla mnie przedstawienie,  w którym wszystko jest dopracowane  i zaplanowane co do minuty, w którym jest autentyczna interakcja i komunikacja wyłącznie po angielsku. 

W 2009 założyłam Maryland i jest on moją największą pasją i sukcesem zawodowym. Od 2014 roku jestem ekspertem wydawnictwa Pearson specjalizującym się w nauczaniu dzieci i wykładowcą na Podyplomowych Studiach dla Nauczycieli Języka Angielskiego na UAM w Poznaniu. 

mary.jpg
IMG-20181228-WA0002.jpg

Mgr Agnieszka Chmura 

Języka angielskiego uczę "od zawsze" i od zawsze z radością. Lekcja bez śmiechu jest lekcją straconą, bo nie angażuje najważniejszych emocji. Gry, zabawy, rozmowy są najlepszym sposobem na naukę. Komunikacja staje się wtedy przyjemnością. 

Jestem w Maryland prawie od samego początku, czyli od mojego powrotu        po 7-letnim pobycie w USA. Kiedyś zdarzyło się, że dzieci płakały na moich zajęciach, ponieważ były to ostatnie zajęcia przed wakacjami. 

Jestem nauczycielem dyplomowanym i na codzień pracuję jako nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Dydaktyki Języka Angielskiego i cały czas się dokształcam.

Mgr Aleksandra Gołębowska 

Na zajęciach wykorzystuję elementy sztuki. Dzięki niej dzieci uczą się języka z większą swobodą i przyjemnością. Śpiew, gra na ukulele czy rysowanie są częstym elementem moich zajęć, szczególnie z najmłodszymi dziećmi. 

Jestem absolwentką studiów magisterskich na wydziale filologii angielskiej, lingwistyki stosowanej oraz dydaktyki języka angielskiego. Skończyłam też Zintegrowaną Edukację Przedszkolną i Wczesnoszkolną.

Gołębowska (2).jpg
walczewska.jpg

Dr Izabela Walczewska 

To ja Wiedźma! Wszystkie dzieci wiedzą, że do Marylandu przylatuję na miotle, którą chowam w ogrodzie. Pierwsze zajęcia są nauką moich zaklęć, które sprawiają, że dzieci już od pierwszego spotkania rozumieją moje polecenia i same próbują się nimi posługiwać. Dzięki temu od samego początku lekcje prowadzone są tylko w języku angielskim. Czasem zdarza mi się zapomnieć odczarować dzieci… Wiele z moich piosenek i zabaw przywiozłam do Was ze Szkocji, gdzie mieszkałam 8 lat. Bawimy się i uczymy zarazem, co sprawia, że nasze zajęcia są fantastyczną przygodą językową:)

Mgr Virginia Ghannoudi

Jestem absolwentka Uniwersytetu Westminster w Londynie, wydziału tłumaczeń, a także posiadam dyplom z filologii angielskiej                      z certyfikatem TEFL Uniwersytetu Bedfordshire. 

Bardziej niż w naukę języka, wierzę w moc jego przyswajania, dlatego

w pracy z dziećmi stawiam na angażowanie jak największej ilości zmysłów i nieustanny kontakt z językiem. Marylandowy system gier

i zabaw pozwala dzieciom bezwiednie przyswoić słownictwo                  i struktury gramatyczne. Największą satysfakcję daje mi radość         

i entuzjazm dzieci na naszych zajęciach. 

Virginia_edited.jpg
Monika Karmelita.jpg

mgr Monika Karmelita 

 

Sukcesy moich uczniów są moją motywacją. W Maryland prowadzę konwersacje dla dorosłych. W tej pracy sama ciągle się rozwijam. Wiele inspiracji zawdzięczam moim uczniom  i kursantom. Zawsze dbam o różnorodność zajęć, ale także dostosowuję je do preferencji moich kursantów. Dzięki temu zajęcia w każdej grupie są na swój sposób niepowtarzalne. 

Ukończyłam filologię angielską na UAM w Poznaniu. Na co dzień pracuję w szkole ponadpodstawowej. Od lat współpracuję z Okręgową Komisją Egzaminacyjną.

mgr Katarzyna Walendowska


Żyję w dwóch światach. Jestem Polką zafascynowaną kulturą anglojęzyczną. Moje serce bije polskim rytmem, natomiast mózg myśli po angielsku. 10 lat temu serce wygrało nad rozumem i po 7-letnim pobycie w Anglii, wróciłam do domu. Po zdobyciu  wszechstronnego wykształcenia w zakresie pedagogiki przedszkolnej, wczesnoszkolnej, specjalnej jak i w obszarze dydaktyki języka angielskiego, rozpoczęłam wymarzoną pracę w szkole. Pracuję w zawodzie do dziś. Nie wyobrażam sobie robić niczego innego. Moja praca jest moją pasją.
Wierzę, że każde dziecko ma w sobie potencjał. Poprzez swoją pracę staram się budować w dzieciach poczucie ich własnej wartości. Od wielu lat angażuję się w pracę z organizacjami non-profit. Odpowiednia mieszanka wiedzy, umiejętności jak i serdeczności potrafi zmieniać dziecięcy świat.

Ola Putek

Zamiłowaniem do języka hiszpańskiego i Hiszpanii zaraziłam się na dobre podczas miesięcznej podróży po Półwyspie Iberyjskim, później podczas studiów ta pasja nie ustępowała i tak jest aż do dziś! Ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki, a także z filologii hiszpańskiej na specjalizacji nauczycielskiej na UAM w Poznaniu. Obecnie kształcę się dalej na stopniu magisterskim.
Moją małą misją jest zarazić zamiłowaniem do języka hiszpańskiego tych małych i tych dużych, aby już teraz czerpali radość z uczenia się.  i obcowania z hiszpańskim w zabawach i ćwiczeniach, a w przyszłości mogli korzystać z nabytych na naszych lekcjach umiejętności
komunikowania się w tym DRUGIM najczęściej używanym języku na świecie. Moim celem jest, aby z każdej lekcji dzieci wychodziły z nową umiejętnością oraz z uśmiechem na ustach. ¡Hasta luego!

zdjecie 2.jpg
bottom of page