Poznaj nasz zespół

Mgr Maria Ogonowska 

Po prostu kocham uczyć, wymyślać nowe i modyfikować tradycyjne gry i zabawy do potrzeb lekcji!

Każda lekcja to dla mnie przedstawienie,  w którym wszystko jest dopracowane  i zaplanowane co do minuty, w którym jest autentyczna interakcja i komunikacja wyłącznie po angielsku. 

W 2009 założyłam Maryland i jest on moją największą pasją i sukcesem zawodowym. Od 2014 roku jestem ekspertem wydawnictwa Pearson specjalizującym się w nauczaniu dzieci i wykładowcą na Podyplomowych Studiach dla Nauczycieli Języka Angielskiego na UAM w Poznaniu. 

Mgr Agnieszka Chmura 

Języka angielskiego uczę "od zawsze" i od zawsze z radością. Lekcja bez śmiechu jest lekcją straconą, bo nie angażuje najważniejszych emocji. Gry, zabawy, rozmowy są najlepszym sposobem na naukę. Komunikacja staje się wtedy przyjemnością. 

Jestem w Maryland prawie od samego początku, czyli od mojego powrotu        po 7-letnim pobycie w USA. Kiedyś zdarzyło się, że dzieci płakały na moich zajęciach, ponieważ były to ostatnie zajęcia przed wakacjami. 

Jestem absolwentką Wydziału Filologii Polskiej UAM, posiadam certyfikat Cambridge CAE, ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Dydaktyki Języka Angielskiego i cały czas się dokształcam.

Mgr Aleksandra Gołębowska 

Na zajęciach wykorzystuję elementy sztuki. Dzięki niej dzieci uczą się języka z większą swobodą i przyjemnością. Śpiew, gra na ukulele czy rysowanie są częstym elementem moich zajęć, szczególnie z najmłodszymi dziećmi. 

Jestem absolwentką studiów magisterskich na wydziale filologii angielskiej, lingwistyki stosowanej oraz dydaktyki języka angielskiego. Skończyłam też Zintegrowaną Edukację Przedszkolną i Wczesnoszkolną.

Dr Izabela Walczewska 

To ja Wiedźma! Wszystkie dzieci wiedzą, że do Marylandu przylatuję na miotle, którą chowam w ogrodzie. Pierwsze zajęcia są nauką moich zaklęć, które sprawiają, że dzieci już od pierwszego spotkania rozumieją moje polecenia i same próbują się nimi posługiwać. Dzięki temu od samego początku lekcje prowadzone są tylko w języku angielskim. Czasem zdarza mi się zapomnieć odczarować dzieci… Wiele z moich piosenek i zabaw przywiozłam do Was ze Szkocji, gdzie mieszkałam 8 lat. Bawimy się i uczymy zarazem, co sprawia, że nasze zajęcia są fantastyczną przygodą językową:)

Mgr Virginia Ghannoudi

Jestem absolwentka Uniwersytetu Westminster w Londynie, wydziału tłumaczeń, a także posiadam dyplom z filologii angielskiej                      z certyfikatem TEFL Uniwersytetu Bedfordshire. 

Bardziej niż w naukę języka, wierzę w moc jego przyswajania, dlatego

w pracy z dziećmi stawiam na angażowanie jak największej ilości zmysłów i nieustanny kontakt z językiem. Marylandowy system gier

i zabaw pozwala dzieciom bezwiednie przyswoić słownictwo                  i struktury gramatyczne. Największą satysfakcję daje mi radość         

i entuzjazm dzieci na naszych zajęciach. 

mgr Monika Karmelita 

 

Sukcesy moich uczniów są moją motywacją. W Maryland prowadzę konwersacje dla dorosłych. W tej pracy sama ciągle się rozwijam. Wiele inspiracji zawdzięczam moim uczniom  i kursantom. Zawsze dbam o różnorodność zajęć, ale także dostosowuję je do preferencji moich kursantów. Dzięki temu zajęcia w każdej grupie są na swój sposób niepowtarzalne. 

Ukończyłam filologię angielską na UAM w Poznaniu. Na co dzień pracuję w szkole ponadpodstawowej. Od lat współpracuję z Okręgową Komisją Egzaminacyjną.

lic. Olga Duszczak

Uwielbiam uczyć języka, ponieważ daje on ogromne możliwości moim uczniom. Nic nie daje większej satysfakcji, niż obserwować progres uczniów, którzy z każdymi zajęciami bardziej rozwijają skrzydła. Na zajęciach skupiamy się na mówieniu. Dzieci są najbardziej wygadane i nie mają żadnych oporów w zabawie językowej. Dlatego kocham pracować z dziećmi. 

Jestem absolwentką studiów licencjackich - filologia angielska na Wydziale anglistyki UAM w Poznaniu. 

Maryland Kraina Języków

ul. Staszica 4, 62-035 Kórnik

ul. Porannej Rosy 31A, 62-023 Kamionki

Nr konta: 90 1950 0001 2006 6095 7967 0001