Poznaj nasz zespół

Mgr Maria Ogonowska 

Po prostu kocham uczyć, wymyślać nowe i modyfikować tradycyjne gry i zabawy do potrzeb lekcji!

Każda lekcja to dla mnie przedstawienie,  w którym wszystko jest dopracowane  i zaplanowane co do minuty, w którym jest autentyczna interakcja i komunikacja wyłącznie po angielsku. 

W 2009 założyłam Maryland i jest on moją największą pasją i sukcesem zawodowym. Od 2014 roku jestem ekspertem wydawnictwa Pearson specjalizującym się w nauczaniu dzieci i wykładowcą na Podyplomowych Studiach dla Nauczycieli Języka Angielskiego na UAM w Poznaniu. 

mary.jpg
IMG-20181228-WA0002.jpg

Mgr Agnieszka Chmura 

Języka angielskiego uczę "od zawsze" i od zawsze z radością. Lekcja bez śmiechu jest lekcją straconą, bo nie angażuje najważniejszych emocji. Gry, zabawy, rozmowy są najlepszym sposobem na naukę. Komunikacja staje się wtedy przyjemnością. 

Jestem w Maryland prawie od samego początku, czyli od mojego powrotu        po 7-letnim pobycie w USA. Kiedyś zdarzyło się, że dzieci płakały na moich zajęciach, ponieważ były to ostatnie zajęcia przed wakacjami. 

Jestem nauczycielem dyplomowanym i na codzień pracuję jako nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Dydaktyki Języka Angielskiego i cały czas się dokształcam.

Mgr Aleksandra Gołębowska 

Na zajęciach wykorzystuję elementy sztuki. Dzięki niej dzieci uczą się języka z większą swobodą i przyjemnością. Śpiew, gra na ukulele czy rysowanie są częstym elementem moich zajęć, szczególnie z najmłodszymi dziećmi. 

Jestem absolwentką studiów magisterskich na wydziale filologii angielskiej, lingwistyki stosowanej oraz dydaktyki języka angielskiego. Skończyłam też Zintegrowaną Edukację Przedszkolną i Wczesnoszkolną.

Gołębowska (2).jpg
walczewska.jpg

Dr Izabela Walczewska 

To ja Wiedźma! Wszystkie dzieci wiedzą, że do Marylandu przylatuję na miotle, którą chowam w ogrodzie. Pierwsze zajęcia są nauką moich zaklęć, które sprawiają, że dzieci już od pierwszego spotkania rozumieją moje polecenia i same próbują się nimi posługiwać. Dzięki temu od samego początku lekcje prowadzone są tylko w języku angielskim. Czasem zdarza mi się zapomnieć odczarować dzieci… Wiele z moich piosenek i zabaw przywiozłam do Was ze Szkocji, gdzie mieszkałam 8 lat. Bawimy się i uczymy zarazem, co sprawia, że nasze zajęcia są fantastyczną przygodą językową:)

Mgr Virginia Ghannoudi

Jestem absolwentka Uniwersytetu Westminster w Londynie, wydziału tłumaczeń, a także posiadam dyplom z filologii angielskiej                      z certyfikatem TEFL Uniwersytetu Bedfordshire. 

Bardziej niż w naukę języka, wierzę w moc jego przyswajania, dlatego

w pracy z dziećmi stawiam na angażowanie jak największej ilości zmysłów i nieustanny kontakt z językiem. Marylandowy system gier

i zabaw pozwala dzieciom bezwiednie przyswoić słownictwo                  i struktury gramatyczne. Największą satysfakcję daje mi radość         

i entuzjazm dzieci na naszych zajęciach. 

Virginia_edited.jpg
Monika Karmelita.jpg

mgr Monika Karmelita 

 

Sukcesy moich uczniów są moją motywacją. W Maryland prowadzę konwersacje dla dorosłych. W tej pracy sama ciągle się rozwijam. Wiele inspiracji zawdzięczam moim uczniom  i kursantom. Zawsze dbam o różnorodność zajęć, ale także dostosowuję je do preferencji moich kursantów. Dzięki temu zajęcia w każdej grupie są na swój sposób niepowtarzalne. 

Ukończyłam filologię angielską na UAM w Poznaniu. Na co dzień pracuję w szkole ponadpodstawowej. Od lat współpracuję z Okręgową Komisją Egzaminacyjną.

lic. Olga Duszczak

Uwielbiam uczyć języka, ponieważ daje on ogromne możliwości moim uczniom. Nic nie daje większej satysfakcji, niż obserwować progres uczniów, którzy z każdymi zajęciami bardziej rozwijają skrzydła, zwłaszcza, gdy wracają z fenomenalnymi wynikami z egzaminu 8- klasisty. Na zajęciach skupiamy się na mówieniu. Dzieci są najbardziej wygadane i nie mają żadnych oporów w zabawie językowej. Dlatego kocham pracować z dziećmi. 

Jestem absolwentką studiów licencjackich - filologia angielska na Wydziale anglistyki UAM w Poznaniu. 

olga.jpg

mgr Monika Neumann

 

Mam na imię Monika i od ponad 10 lat uczę języka angielskiego dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Moją pasję uczyniłam swoją pracą, ale oprócz nauczania innych, sama bardzo lubię… się uczyć! Dlatego oprócz ukończenia studiów na kierunku filologia angielska, jestem absolwentką studiów podyplomowych dla tłumaczy specjalistycznych i nauczycieli języka angielskiego na UAM w Poznaniu. Jestem również nauczycielką w jednej z poznańskich szkół podstawowych, gdzie pracuję z dziećmi z edukacji wczesnoszkolnej. Tych trochę starszych przygotowuję natomiast do egzaminu ósmoklasisty i egzaminów Cambridge. W swoją pracę wkładam serducho, a postępy moich uczniów są dla mnie najlepszą nagrodą! Do zobaczenia na zajęciach! 

Ola Putek

Zamiłowaniem do języka hiszpańskiego i Hiszpanii zaraziłam się na dobre podczas miesięcznej podróży po Półwyspie Iberyjskim, później podczas studiów ta pasja nie ustępowała i tak jest aż do dziś! Ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki, a także z filologii hiszpańskiej na specjalizacji nauczycielskiej na UAM w Poznaniu. Obecnie kształcę się dalej na stopniu magisterskim.
Moją małą misją jest zarazić zamiłowaniem do języka hiszpańskiego tych małych i tych dużych, aby już teraz czerpali radość z uczenia się.  i obcowania z hiszpańskim w zabawach i ćwiczeniach, a w przyszłości mogli korzystać z nabytych na naszych lekcjach umiejętności
komunikowania się w tym DRUGIM najczęściej używanym języku na świecie. Moim celem jest, aby z każdej lekcji dzieci wychodziły z nową umiejętnością oraz z uśmiechem na ustach. ¡Hasta luego!

zdjecie 2.jpg